TOP 7 nejlepší světové reklamy v roce 2020 (za mě) + bonus

Obsah článku

Konec zvláštního roku 2020 je za námi… Inu, jednalo se skutečně o divno rok. Asi ve všech možných ohledech. O to větší prostor dostaly firmy pro tvorbu reklam, které pracovaly se zvláštností roku 2020. Článek Nejlepší světové reklamy roku 2020 je tady! Která se vám líbí nejvíce? Dejte mi vědět.

Apple

Apple už je taková klasika, investují obrovské finance do reklamy a marketingu a tak není divu, že jejich reklama patří mezi nejlepší světové reklamy v roce 2020. A samozřejmě mají svůj osobitý přístup, který je prostě z reklamy cítit.

Apple… prostě Apple :), oprávněně ji patří titul nejlepší světové reklamy v roce 2020

Adobe Photoshop

Nejsem moc velký nadšenec do Adobe Stack, ale tahle reklama se jim povedla a tak ji zařazuji do žebříčku Nejlepší světové reklamy v roce 2020.

Adobe Photoshop a jeho netradiční pojetí reklamy

Nike

Srdcovka od Nike. Upřímně jsem zvažoval, jestli tahle reklama nemá být číslo 1. Ale nakonec jsem se rozhodl, že ne. Ale pod videem najdete další 3 odkazy na mé oblíbené reklamy od Nike, které bych osobně zařadil mezi nejlepší reklamy ever. Inu je to prostě sport a k tomu neskutečné emoce, které ve vás tyto reklamy vzbudí! Posuďte sami.

https://youtu.be/WA4dDs0T7sM
Nike již tradičně velice silně útočí na naše emoce. A funguje to.

Dream crazier od Nike, skvělý formát a myšlenka reklamy: https://www.youtube.com/watch?v=zWfX5jeF6k4

Colin Kaepernick v reklamě na Nike, tohle je skutečně srdcovka! https://www.youtube.com/watch?v=lomlpJREDzw

Michael Jordan a jeho chyby v podání reklamy od Nike na Air Jordan: https://www.youtube.com/watch?v=9zSVu76AX3I

Match.com

Tuhle službu jsem doposud neznal, ale oprávněně se řadí mezi top 7 nejlepší světové reklamy v roce 2020. Na X dalších portálech ji dokonce hodnotí jako jednu úplně z nejlepších reklam (tedy zařadit ji do TOP 3). To si upřímně nemyslím, ale rozhodně patří do TOP 7. Souhlasíte?

Dating v roce 2020? Tak trochu něco jiného.

Beats by Dr. Dre

Beats by Dr. Dre jsou aktuálně vlastněné společností Apple a je to vidět na jejich výstupech. Reklamy mají hlubší myšlenku, hrají si se stejnými efekty, jako produktové reklamy od Apple. Za mě obrovský skok dopředu. Zasloužené místo v TOP 7 nejlepších reklam pro rok 2020.

Beats by Dr. Dre reklama pracující s rasovou diskriminací

Burger King

Hitem tohoto roku byl Burger King, který ve spolupráci se svou agenturou vymyslel spot, který bude cílit na to, že v burgrech od BK nenajdete žádné velké množství konzervantů a stabilizátorů, jelikož se prostě za pár dní zkazí a vytvoří se na něm plíseň.

Tato kampaň reaguje na populární foto od McDonald’s ohledně burgeru, kterému se nic nestane, ani když ho necháte měsíc stát mimo ledničku.

Do kategorie TOP 7 nejlepší světové reklamy roku 2020 se jednoznačně řadí reklama od Burger KIngu, který tak trochu popichuje McDonald's a jejich burgery, které údajně vydrží nespočet dnů bez toho, aniž by se na nich začala objevovat plíseň.
Happy Meal po 171 dnech

Whopper bez barviv a chemických látek

Amazon Alexa

To by bylo, kdyby byl žebříček nejlepších reklam bez Amazonu. Tahle se jim povedla. Nenásilnou cestou upozorňují na to, jaký byl život před využitím hlasového asistenta Amazon Alexa. Za mě dobrý! Snad už jenom, aby asistenti uměly i češtinu.

Amazon Alexa, jak to vypadalo před Alexou?

2 bonusové reklamy, které sklidily obrovský úspěch na internetu, ale nevešly se do rubriky Nejlepší světové reklamy

2 další reklamy, které se nevešly do rubriky TOP 7 Nejlepší světové reklamy roku 2020, ale i tak jsou považovány za skvělé kousky!

Nutro

Majitelé čtyřnohých miláčků pochopí

McDonald’s

Ti, kteří pracují v noci…

Závěr

Chybí vám tady nějaká povedená reklama? Určitě neváhejte a zašlete mi ji, třeba na mail: tomas@cernovsky.cz, rád ji doplním. 🙂

Denně sdílím hodnotné tipy z marketingu na svůj LinkedIn profil. Na Instagramu najdete střípky z mého osobního života, tak kdyby se vám stýskalo, můžete mrknout i tam.

Mějte fajn den!

Jo a pokud nevíte, kdo jsem, více se dozvíte na stránce Můj příběh, mé hodnoty naleznete na stránce hodnoty a mé služby najdete zde. Tak zase někdy příště!

Zdroje

https://www.focus-age.cz/m-journal/marketing/10-nejlepsich-reklam-za-rok-2020__s277x15658.html

https://www.adweek.com/agencies/the-25-best-ads-of-2020/

https://cz.pinterest.com/pin/90212798755548555/

Přečtěte si další moje příspěvky

Získejte ZDARMA přístup k NEVEŘEJNÉ PŘÍPADOVÉ studii FACEBOOK a INSTAGRAM reklamy, která generuje 10x NÁVRATNOST za poslední rok
(ROAS 10+, PNO pod 10 %)